Zapraszamy do Poradni dla Rodziców „Latarnia Morska”

Szanowni Państwo Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zaprasza do swojej Poradni dla rodziców:

Obserwujemy rodziców szukających wsparcia w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i wiemy, że większość z nich pragnie być dobrymi opiekunami dla swoich dzieci. Wiemy także, że dla wielu z nich silne uczucia, będące częścią zwyczajnych doświadczeń rodzicielskich, mogą wyczerpywać ich zasoby psychiczne. W takich sytuacjach rodzice czasami mogą sobie nie radzić w kontakcie z własnymi dziećmi, nie są dla nich wspierający i nie dają poczucia bezpieczeństwa.

Jak pracujemy?

W naszej pracy myślimy o rodzicu jak o latarni morskiej. Światłem swojej uwagi i ciekawości nakierowanej na dziecko może je widzieć lepiej, wyraźniej, bardziej autentycznie. Kiedy rodzic zastanawia się jakie uczucia, myśli czy przekonania kryją się za zachowaniem dziecka, kiedy próbuje zobaczyć świat jego oczami – używa oświetlającego promienia swojej latarni morskiej. To metaforyczne światło pomaga rodzicowi rozumieć to, co się dzieje w umyśle dziecka i w następstwie wrażliwie reagować na jego potrzeby.

Rodzic, który niezawodnie jest dostępny i do którego dziecko może wrócić zawsze, kiedy tego potrzebuje, jest dla swojego dziecka bezpieczną przystanią.

To oznacza, że dziecko w jego obecności może:

  • wyciszyć się i uspokoić,
  • znaleźć pocieszenie, gdy jest zdenerwowane lub przestraszone,
  • dojść do równowagi po wydarzeniach dnia codziennego,
  • zrozumieć swoje, często intensywne, emocje,
  • porządkować i nazywać swoje myśli i przeżycia,
  • odpocząć i odzyskać energię.

Jak się zgłosić?

Zadzwoń pod numer 22 616 16 69 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00. Zadamy Ci kilka podstawowych pytań  (min. o wiek dziecka) i przyjmiemy Twoje zgłoszenie. Po przyjęciu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą, proponując termin spotkania z psychologiem lub terapeutą.

Może się zdarzyć, że podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, otrzymasz informacje o innych miejscach – organizacjach lub instytucjach udzielających pomocy w sytuacji, gdy nie możemy tej pomocy zapewnić w naszej Poradni dla Rodziców Latarnia Morska.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Fundacji https://rodzice.fdds.pl/wiedza/poradnia-dla-rodzicow-latarnia-morska/

Skip to content